Експедиционен дневник на ПК "Искър" за 2019 г.



*** 2019 г. ***

дати
(2019 г.)
брой дни Проява, район, обекти, резултати Участници от "Искър" Организатор на проявата Основни задачи
12.01 1 Боровец 3: Гогата, Герасим, Цецо клубна ски
13.01 1 Духлата 3: Крис, Мария, София клубна тренировка
17.01 1 Духлата (вх.А - Рибката - Голямата река - Кита) 1: Цецо междуклубна проучв., фот.
18 - 20.01 3 Чипровски Балкан: с. Мартиново - з. Мартиница 3: Гогата, Герасим, Цецо клубна ски-безски-поход
19.01 1 Духлата 5: Крис, Захари, Мария, София, Мушморок клубна тренировка
26.01 1 Духлата 4: Крис, Захари, Цецо, Мушморок клубна тренировка, фотографиране
02-03.02 2 Пирин: Попина лъка - з. Спано поле и околностите 5: Цецо, Герасим, Гогата, Митко Кожухаров, Ду клубна ски-поход
09.02 1 Голямата Балабанова, с. Комщица 1: Цецо (+ Вили Желязкова, Сашо Лазаров) междуклубна фотo - видео
09-10.02 2 Рила: Картала - х. Македония Герасим, Митко Кожухаров, Ду, Мушморок
(+ Христо-Пинджуреца и Ясен)
клубна ски- и тур. поход
17.02 1 Духлата Крис, Софи, Мария клубна тренировка
16-17.02 2 ВСК Белмекен - х. Белмекен - вр. Белмекен - ВСК Белмекен 3: Митко Кожухаров, Ду, Мушморок клубна ски- и тур. поход
16-17.02 1 х. Пионерска (Малката юрта) - х. Рилски езера 4: Гогата, Герасим, Невена Л., Цецо (+ Коко Ланджев, Цветелина Л., Весето) клубна ски
24.02 1 Витоша: Гурме тур из подбрани хижи
Мистерията на гетите: кое гета на кой крак се слага; Туй чудно нещо щеката : къде се хваща и за какво служи; Челната лампа: незаменим помощник в нощните преходи
3: Софи, Мария, Мушморок клубна Гурме туризъм
24.02 1 Витоша: с. Чуйпетлово - Черни връх - с. Чуйпетлово 3: Гогата, Герасим, Цецо клубна ски-поход
03.03 1 Витоша: Владая - х. Еделвайс - Златните мостове - Княжево 3: Софи, Цвети, Мария клубна туризъм
01-04.03 4 Зимен тренировъчен сбор на спасителите, хижа "Плевен" (ски-поход до Млечния чал; п. Водните дупки) 2: Ду, Митко Кожухаров ПС, БФСп тренировъчен сбор на ПС
09-10.03 2 Говедарци - х. Мечит и околностите 4: Мушморок, Мария, Софи, Цвети клубна туристически поход
10.03 1 п. Свинската дупка, г. Лакатник 2: Братока, Цецо (+ М.Златкова, И.Тачев) МОЕРПА проучване
16.03 1 п. Ластовица, с. Гложене. Намерена една нова пропаст над пътя Гложене - Боаза, срещу сметището (Цецо). 9: Митко Кожухаров, Ду, Мария, Цецо, Крис, Стефан, Цвети, Невена Л., Цветелина-курс клубна курс, трен.
17.03 1 п. Свинската дупка, г. Лакатник 4: Цецо, Цвети, Крис, Мария (+ И.Тачев, Таната) Искър - МОЕРПА проучване
24.03 1 Боснек - п. Академик и п. Пепелянката 7: Митко Кожухаров, Ду, Мария, Стефан, Цвети, Софи, Цветелина-курс клубна курс, трен.
30-31.03 2 Рила: Боровец, Мальовица (Йончово ез., Свинското ез., Еленино ез.) 3: Цецо, Гогата, Герасим (+ Ани Гатева, В.Пелтеков, Стефан-Царево, Стойчо) ПК Искър и приятели ски, ски-туризъм
11-14.04 4 Национална експедиция "Орлова чука 2019", с. Пепелина (п. Орлова чука - проучване, почистване, прочистване на пътеката до с. Пепелина) 17: Герасим, Рен, Калоян, Стефан, Митко Кожухаров, Ду, Мушморок, Док, Захари, Катя, Крис, Силвия, Цвети, Софи, Невенче, Киро, Цветелина-курс национална: Приста, Академик-Русе проучване, почистване, сбор
21.04 1 обект край Мездра 7: Док, Рен, Цвети, Софи, Киро, Стефан (+ Стефани) клубна Проучвателна
04 - 06.05 3 Вратцата - Мижишница (Малката Вратца, п-ри Барки-8, Беляр, К-1, К-4) 13: Гогата, Герасим, Голям Митак, Док, Ду, Захари, Киро, Митко Кожухаров, Невенче, Цецо, Цвети; Ана-курс, Цветелина-курс (+ Мара, Таната, Таня, Ефи, Мими, Ал.Лазаров, Папи, Джо, курс Под ръбъ ...) междуклубна: МОЕРПА, Искър трен. курс, проучване, Гергьовден
11 - 12.05 2 Лакатник (Алпийска поляна, п-ра Пропаста) 13: Киро, Камен, Захари, Герасим, Мушморок, Мария, Рен, Юли, Стефан; Ана-курс, Цветелина-курс (+ Владо, Рая и Стефани) клубна трен. курс
17 - 19.05 3 Чирен - Враца - Долна Кремена (п-ри Понора, Божия мост, Невестина пропаст) 7: Рен, Док (РД), Невенче, Софи, Цецо, Цвети, Юли (+ Стефани ...) клубна тренировка, фот., РД
18 - 19.05 2 Комщица (скалите при заставата) 8: Киро, Захари, Мушморок, Мария, Ду, Митко Кожухаров; Ана-курс, Цветелина-курс клубна трен. курс
24 - 26.05 3 Добростан - Марциганица - Белин Таш (п-ра Топчика) 3: Рен, Док (?), Софи, Цвети (+ Стефани ...) клубна тренировка, туризъм
24 - 26.05 3 Национално състезание по пещерно-приложни дисциплини "Карлуково 2019" (п-ри Свирчовица, Темната и Проходна). Киро - съдия в отборното състезание по ТЕВ. Резултати: Захари Станков - 3-то място в скоростното изкачване по въжетренировка на скала. 10: Невенче, Захари, Киро, Крис, Мушморок, Мария, Митко Кожухаров, Ду; Ана-курс, Цветелина-курс БФСп тренировка, състезание по ТЕВ
24 - 26.05 3 Странджа [Кондолово]: Царево - вр. Папия - с. Кондолово (пътека на зелениката) - Провиралото - Малко Търново - вр. Голямо Градище - м. Мишкова нива - с. Сливарово - с. Кондолово - с. Кости - Влахов дол (Индипасха) - с. Кости - с. Българи - с. Кондолово - Царево - с. Ясна поляна - Бургас - София 2: Цецо, Гогата (+ Стефан-Царево, Чавдар и Ирина) ПК Искър и приятели туризъм, индипасха
25 - 26.05 2 с. Добростан - пещера Топчика 4: Стефан, Софи, Цвети, Рен (+Стефани) клубна тренировка
01-02.06 2 Рибново - експедиция "Неврокоп - 2019" 3: Голям Митак, Софи, Мушморок ПК "Прилеп" - Гоце Делчев, БФСп Проучване на нови части на Мануиловата дупка, снемане на GPS координати на пещери в района, теренен обход
30.05-02.06 4 с. Боснек: експедиция "Духлата-преоткриване" 1: Крис ПК "Академик", БФСп картиране, измерване на параметрите на околната среда
09.06 1 обект край Мездра 5: Рен, Мушморок, Стефан, Герасим, Док, (+ Ферди и Виви) клубна безумна копан, чупене и ремонт на техника, посяване на инвентар, слънчасване и пр. забавления
15-16.06 2 Деветашката пещера, Урушка маара 6: Рен, Герасим, Стефан, Док, Софи, Стефани клубна проникване във водна пещера
15-16.06 2 Обиколка на Витоша 8, както следва: Състезатели = Захари, Цецо, Борис; Организатори = Мушморок, Гогата, Митко Кожухаров, Ду, Братока спортен магазин "Алпи" провеждане и участие в състезанието, участие в любителска радиомрежа



*** 2018 г. ***

дати
(2018 г.)
брой дни Проява, район, обекти Брой участници от "Искър" Организатор на проявата Основни задачи
30.12- 1.01 3 Банско - х. Демяница - Превалски езера
3
междуклубна трен., ЧНГ
31.12- 1.01 1
с. Сестримо
1
МОЕРПА ЧНГ
07 - 11.01 5 п. Колкина дупка, с. Зимевица
2 "Под ръбъ" проучв., карт., фот.
20-21.01 2 Рила, Картала - х. Македония
6 клубна ски-поход
27.01 1 Гара Лакатник - Алпийска поляна 6 клубна тренировка на въже
26 - 28.01 3 Пирин, х. Яне Сандански - х. Беговица - Беговишка порта - з. Тевно езеро - р. Мозговица - Сандански 3 клубна ски-поход
04.02 1 п. Рушовата, с. Градешница 4 + 1 гост клубна тренировка
10.02 1 Церово 3 клубна тренировка на скала
11.02 1 п-ри Академик и Пепелянка, с. Боснек 2 клубна тренировка
10-11.02 2 хижа Амбарица 4 клубна поход
17.02 1 п. Духлата, с. Боснек 4 клубна тренировка
17.02 1 Витоша, Черни връх 3 клубна ски-поход
24.02 1 Темната дупка на гара Лакатник 6 клубна тренировка
24-25.02 2 хижа Демяница 5 + 1 гост клубна ски-поход + спа
2 - 5.03 4 Зимен тренировъчен сбор на спасителите, ЦПШ Мальовица
3 ПС, БФСп трен. сбор
10-11.03 2 Дряново, пещери "Бачо Киро" и Андъка 3 ПК "Стринава" тренировка
17.03 1 Духлата 4 клубна тренировка
24.03 1 Ръжишката пещера над гара Лакатник 3 клубна тренировка
14-15.04 2 Национален сбор "Орлова чука 2018", х. Орлова чука, с. Пепелина (пещ. Орлова чука) 5 + 3 курс. "Академик" и "Приста" - Русе тренировъчен сбор
21-22.04 2 Юбилей - 60 г. ПК "Черни връх", х. Добра вода, с. Дебращица, обл. Пазарджик 2 ПК "Черни връх"
- София
юбилеен сбор
28.04 1 Общо събрание на БФСп, Национален природонаучен музей, София (НПМ)
2 БФСп Общо събрание
29.04 1 Курс по картиране на пещери и ГИС, Физически факултет на СУ "Кл. Охридски"
2 БФСп курс по ГИС
5 - 7.05 3 Национално състезание по пещерно-приложни дисциплини, Карлуково (п-ри Проходна, Свирчовица)
13 + 2к + 3г БФСп трен. сбор, състезание
19-20.05 2 с. Долна Кремена (п. Каленска пещ) 7 + 4г клубна РД, трен.
24.05 1 Черни Вит - Полатен (първо влизане в п. Полатенска Кировица) 2 +2к +1г клубна проучване
16-17.06 2 тренировъчен сбор на спасителите 2 курс. АСО, БФСп тренировъчен сбор
23-24.06 2 Планински ултрамаратон "Обиколката на Витоша 2018" (100км за 24 часа) 5 организатори, 1 състезател ТД "Витоша" ултрамаратон
1.07 1 с. Челопек - п. Панчови грамади 5 клубна тренировка
2 - 8.07 7 Балкански пещерен сбор - Бару Маре, Румъния
5 + 3кч БСС междунар. сбор
7 - 8.07 2 Шаралийската пещера, с. Илинденци 2 клубна спортна
14-22.07 9 Национален пещерен дом „Петър Трантеев“ в с. Карлуково 4 БФСп Курс за техническо усъвършенстване
14-22.07 9 Квалификационни курсове на БФСп, Национален пещерен дом „Петър Трантеев“, с. Карлуково 1 БФСп курс за инструктори
28-29.07 2 Осоговска планина 4 клубна туристически поход
3 - 5.08 3
Експедиция Мижишница (60 г. юбилей на Братока)
5
МОЕРПА проучване
5.08 1
Тетевен, мах. Полатен (п. Полатенска Кировица)
4 клубна проучване
11-12.08 2 Тетевен, мах. Полатен (п. Полатенска Кировица) 11 клубна проучване, картиране, GPS, теренен обход
17 - 26.08 10 Маслен нос, Приморско (Тюленовата пещера) 5 гмуркане, курс за леководолази
01-02.09 2 Честване на юбилей - 30 г. ПК "Академик" - Русе, х. Орлова чука, с. Пепелина 6 ПК "Академик" - Русе юбилен сбор
15-16.09 2 с. Комщица, трениране на спас. техники: Прост и троен полиспаст. Извличане на пострадал с полиспаст, извличане на пострадал с противотежест. 8 клубна тренировка
15 - 24.09 10 п. Колкина дупка, с. Зимевица
1 "Под ръбъ" проучване, картиране, трасиране, фот., биосп.
22-23.09 2 Национално състезание за скоростно изкачване по въже за
купа „Пазарджик 2018"
5 БФСп спортна
24.09 1 г. Лакатник - Академишки скали, Тренировка на скала 5+2г клубна тренировка
29.09 1 София, Европейска вечер на спорта. Състезание по скоростно изкачване на НДК 9 спортна
30.09 1 п. Духлата, с. Боснек 2 клубна тренировка
04-07.10 4 Планински ултрамаратон "Пирин Ултра 2018" (тр.А 160 км)
1 съст.
XCo Club ултрамаратон
06-07.10 2 Врачанска пл.: м. Барките (п-ри Барки-14 (начални части), Барки-8); Теренен обход над х. Пършевица 9+3г клубна трен., фот.
13-14.10 2 Бонинската пещера, с. Крушуна 6 клубна тренировка
13.10 1 п. Темната дупка, г. Лакатник 5+1г. клубна тренировка
14.10 1 Трен. на скалите край Церово: творческо използване на въжето. 10 клубна тренировка
19-21.10 3 Юбилей - 60 г. СПК "Академик", х. Академик, с. Храбрино, обл. Пловдив.
Теренен обход на въртопите в м. Башмандра над с. Ситово.
1 СПК "Академик" - София юбилеен сбор, проучв.
20-21.10 2 с. Долна Кремена, п. Байов комин 8 клубна тренировка, разходка край Искъра
27-28.10 2 Национален форум по спелеология, Нац. пещерен дом „Петър Трантеев“, с. Карлуково 7 БФСп презентации, проникване в пропасти
3-4.11 2 Врачански балкан, п-ри Беляр и Змейова дупка 5 + 2г. клубна тренировка
4.11 1 п. Духлата, с. Боснек 1 ПК "Хеликтит" тренировка
11.11 1 п. Душника, с. Искрец - събиране на биологични образци 1+2 клубна биоспелеология
10-11.11 2 Котел, м. Злостен - п-ри Академик, Големия Борун и Ледника 5+4 клубна тренировка
17-18.11 2 Карлуково, п. Банковица - премиерно свързване с п. Голямата вода 2 междуклубна проучване
18.11 1 Етрополе, п. Каптажа - проучване и снимки/видео след полусифона 1 междуклубна проучване, картиране
22-25.11 4 Национална пещерна експедиция "Тетевен 2018" - гр. Тетевен, мах. Полатен, с. Черни вит 5+4 ПК "Черни връх" проучване, картиране, маркиране
23-25.11 3 18ти Межд. фестивал за планинарски филми БанскоФилмФест'2018, гр. Банско 5 + 4 сдруж. МФПФ филми, през., спа
24.11 1 Мануиловата пещера край с. Рибново 4 клубна тренировка
24-25.11 2 с. Черни Осъм - х. Амбарица - вр. Левски (Амбарица) 3 клубна туристически поход
08.12 1 Духлата - стари части 4 клубна тренировка
08.12 1 с. Гложене - п. Моровица (+ долен ет.) 3+2 клубна тренировка
08 - 09.12 2 с. Камено поле - п. Чудния пукалец (Н.Ч.); разходка - оглед на каньона на р. Ръчене 3 МОЕРПА - Искър проучване, карт., фот.
15.12 1 Духлата - стари части 3 клубна тренировка

*** 2017 г. ***

дати
(2017 г.)
брой дни Проява, район, обекти Брой участници от "Искър" Организатор на проявата Основни задачи
31.12- 2.01 3
с. Сестримо, с. Гол. Белово - п. Соколова скала
2 МОЕРПА ЧНГ, проучв.
31.12- 2.01 3
с. Орешене, п. Байов комин
4
клубна ЧНГ, проучв.
14.01 1
Петрохан - Бързия
2
клубна ски-тур
15.01 1
Витоша, Ветровала - Черни връх
4
клубна ски-тур
21-22.01 2 х. Бузлуджа - с. Ябълка
3 клубна ски-тур
28.01- 1.02 5 п. Колкина дупка, с. Зимевица
3 "Под ръбъ" проучване
11-12.02 2
Рила, Рилски манастир - х. Рибни езера
3
клубна (ски) поход
03-08.03 6 п. Колкина дупка, с. Зимевица
2 "Под ръбъ" проучване
09-12.03 4 Зимен тренировъчен сбор на спасителите, х. Бузлуджа
4 ПС, БФСп трен. сбор
07-09.04 4 Национален сбор "Орлова чука - 2017"
7 +4 гости +1 курсист "Академик" и "Приста" - Русе трен. сбор
13.04 1
Лакатник, Петренски дол, Млаката ниша
? +1 курсист
клубна курс-практика
14-18.04 5 п. Колкина дупка, с. Зимевица
2 "Под ръбъ" проучване
29.04-01.05 3
Мижишница, п. Ми-8, обект Копривките (X), нова пропаст в м. Говедарника (-22 м., продължава?)
1
МОЕРПА проучване
30.04-01.05 2
Лакатник, Петренски дол, Млаката ниша
4 +1 курсист
клубна курс-практика
06-07.05 2
с. Бойковец, п. Мрак
4
клубна проучв.
07.05 1
Лакатник, Петренски дол, Млаката ниша
3 +1 курсист
клубна курс-практика
13.05 1
Лакатник, Петренски дол, Голямата ниша
6 +1 курсист +1 гост
клубна курс-практика
20-21.05 2
с. Черни Вит, п. Ямата на Прявода
5
клубна проучв.-трен.
21.05 1
Лакатник, Петренски дол, Млаката ниша
3 +1 курсист
клубна курс-практика
25-28.05 4
Национална експедиция "Ел Сагуаро", с. Гинци (п-ри Сагуарото, Кривата пещ)
5 +1 курсист
ПКСУ "София" проучване
03-04.06 2
Карлуково, п-ри Свирчовица и Разсоватата
3
клубна тренировка
03-04.06 2
с. Бойковец, обход
1
междуклубна проучване
09-11.06 3
Планински ултрамаратон "Обиколката на Витоша 2017" (100 км) 8 орг. +1 съст.
ТД "Витоша" ултрамаратон
24-25.06 2 с. Зимевица, Юбилей - 10 г. ПК "Под ръбъ" - Церово, п. Кенова дупка 8 +6 курс (1П+5М) ПК "Под ръбъ"
- Церово
юбилеен сбор
курс П и МП
01-02.07 2 Лакатник, Петренски дол, Голямата ниша
6 +2 гости +5 курс (1П+4М) клубна курс П и МП
15-16.07 2 Пирин: с. Сенокос - х. Загаза - с. Сенокос
3 клубна курбан туризъм
12-13.08 2 Врачански балкан - Мижишница
??? клубна намокряне
02.09 2 Духлата
4+1 млад пещерняк клубна тренировка
26-27.08 2 Джебин трап
?+? млади пещерняци клубна проучване, картиране
30.08- 4.09 6 Балкански пещерен сбор - Леонидио, Пелопонес, Гърция
6 БСС междунар. сбор
10.09 2 Духлата
3+1 млад пещерняк клубна тренировка
17.09 1 п. Темната на Калотина, Разбоищки мнастир 4+2 млади пещерняци клубна тренировка
21-24.09 4 Планински ултрамаратон "Пирин Ултра 2017" (тр.А 150 км)
1 съст.
XCo Club ултрамаратон
24.09 1 Лакатник - Академишки скали
4+3 млади пещерняци клубна тренировка
28.09 - 1.10 4 Есенен сбор на спасителите, с. Комщица
2? ПС, БФСп трен. сбор
06 - 08.10 3 11-тата Европейска среща по пещерно спасяване,
с. Лозен - базата на БЧК, п. Душника
2 ECRA, ПС, БФСп научно-практическа конференция
14 - 15.10 2 Честване на 80 години пещерно дело в Дряново и 50години ПК "Стринава"
х. Бачо Киро, Дряново (п-ри Бачо Киро и Андъка),
8 ПК "Стринава - Дряново юбилеен сбор
20 - 22.10 3 Котел - м. Зеленич (п-ри Кървавата локва, Приказна, Билерника и Луцифер) 10 + ? гости клубна тренировка
02 - 05.11 4 Национална пещерна експедиция „Каменополски карст 2017“
8 БФСп проучване
11.11 1 Духлата
5 клубна тренировка
18.11 1 Духлата
9 (2 млади пещерняци) клубна тренировка
25.11 1 Духлата
6 + 3 гости от ПК "Пълдин" клубна тренировка
2-3.12 2 Шаралийската
2 клубна тренировка

Powered by Drupal - Design by artinet